MIEJSCE

397353_10151045361267761_120349430_n
male_facebook_EN

MIEJSCE

Świętochów położony 40 km na południe od Warszawy to niewielka wieś otoczona lasami. Znajdują się tu Wioska Bullerbyn i Stacja Badawcza.
Wioska Bullerbyn to siedziba Placówki Oświatowo Wychowawczej Fundacji Bullerbyn. W czasie wakacji letnich i zimowych organizowany jest tutaj wypoczynek dla dzieci a w trakcie roku szkolnego spędza tu czas społeczność Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn.
Stacja Badawcza to przestrzeń twórczej pracy i zabawy, w której rodzą się projekty integrujące naukę, technologię i sztukę. Na przeszło 6 h terenie znajdują się pracownie i fablaby, prowadzone są warsztaty i doświadczenia, z myślą o dzieciach i dorosłych i troską o środowisko naturalne.
Świętochów to unikalne miejsce do rozwoju, odpoczynku i rekreacji.

 

ZAKWATEROWANIE

Proponujemy Wam zakwaterowanie w kilku opcjach:

Strefa Skowronka
dedykowana dzieciom i ich opiekunom w kampusie Wioski Bullerbyn
adres: Świętochów, ul. Warszawska 14

W Strefie Skowronka do Waszej dyspozycji jest dziesięć 6-osobowych namiotów tipi z łóżkami, cztery 8-osobowe szwedzkie domki z łóżkami, kilka 6-osobowych namiotów harcerskich z kanadyjkami i 4-osobowych namiotów turystycznych bez łóżek. W razie potrzeby możecie też tutaj rozstawić własny namiot.

Łazienki:

zorganizowaliśmy w formie kempingowej w pawilonie, w którym znajduje się 6 kabin prysznicowych i 6 kabin WC oraz 6 umywalek z widokiem na las i kampus.

Strefa Sowy
dla dorosłych na terenie Stacji Badawczej
adres: Świętochów, ul. Wiosenna 36

W Strefie Sowy będzie znajdowało się obszerne pole namiotowe w sadzie, pośród drzew owocowych.

Łazienki:

Toalety i prysznice znajdują się w domu Stacji Badawczej (2 kabiny prysznicowe i 5 kabin WC oraz 4 umywalki) i  na zewnątrz w pawilonie, niedaleko namiotów – prysznice i kabiny WC.

POSIŁKI

Śniadania, obiady i kolacje oraz przekąski, kawa, herbata, woda są wliczone w opłatę za zjazd, które serwujemy na terenie kampusu Wioski Bullerbyn, za wyjątkiem śniadań dla mieszkańców w Strefie Sowy, które będą serwowane w Stacji Badawczej.

OPIEKA NAD DZIEĆMI

Nie organizujemy regularnej, animacyjnej opieki nad dziećmi.

Kampus Wioski Bullerbyn to ogrodzony 1ha teren, gdzie dzieci bawią się swobodnie w bezpiecznych warunkach, korzystając z części zalesionej, z trampolin, błociarni, boiska, drewnianych konstrukcji, palet, opon itd; jest tu również stolarnia i zagroda w której mieszkają owce, kozy i świnka.
W newralgicznych miejscach kampusu będą przebywali wolontariusze, do których dzieci będą mogły się zgłosić w razie potrzeby. Przewidujemy, że w ramach Open Space’u będą realizowane również warsztaty skierowane do dzieci.

Zachęcamy Was do wypadu do głębokiego lasu i nad rzeczkę, w której można brodzić. Nieopodal znajduje się również stadnina i Stacja Badawcza.

Stacja Badawcza jest oddalona od Wioski Bullerbyn o ok. 1 km. Na terenie Stacji znajdują się pracownie warsztatowe, fablaby, ogród permakulturowy, plac zabaw, las i staw. Dzieci będą mogły wychodzić na warsztaty i na plac zabaw do Stacji Badawczej pod opieką swoich opiekunów i wolontariuszy.

ZWIERZĘTA

Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o pozostawienie swoich pupili w domach.

Instrumenty muzyczne

Aby umilić sobie czas spędzany wieczorami zachęcamy do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych

 


EUDECPL
 

 

ORGANIZATOR

bullerbyn

PARTNERZY ORGANIZACYJNI:

przerwaprzerwaprzerwaprzerwaprzerwaprzerwa

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY WIZERUNKOWI:


familyLabprzerwaprzerwaprzerwa

PARTNERZY MEDIALNI:


przerwaprzerwaprzerwa
 

przerwaprzerwa

WYDAWNICTWA:


przerwaprzerwaprzerwa

SPONSORZY:


betterLandprzerwaprzerwa