OPEN SPACE

384141_10151045332917761_594366209_n

OPEN SPACE

Podczas zjazdów szkół demokratycznych EUDEC korzystamy z metody “otwartej przestrzeni”. Każdego dnia odbywają się warsztaty prowadzone przez samych uczestników. Tematy warsztatów ustalane są na bieżąco. Możesz poprowadzić warsztat albo dołączyć do zaproponowanego warsztatu przez innego uczestnika.

Jeśli przyjdziesz na warsztat, to możesz z niego wyjść, jeśli przestanie Cię interesować. Nie musisz nic tłumaczyć – po prostu zrób to dyskretnie. Rezultat jest taki, że na warsztacie są tylko szczerze zainteresowane nim osoby.

Jeśli przyjdą tylko dwie osoby, to tez będzie to dobre spotkanie. Jeśli trzydzieści to razem macie ogrom doświadczeń i ciekawych pytań. Spostrzegliśmy, że potrzeba trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić, ale kiedy już to się stanie, wówczas poczujesz “flow”.

Jeśli chcesz poprowadzić warsztat, napisz na karteczce niezbędne informacje i zamieść ją na tablicy OPEN SPACE.

Jeśli na jedną sesję potrzebujesz więcej czasu niż przewiduje harmonogram dnia, to jest to także możliwe. Upewnij się tylko, że informacja, którą umieściłeś na tablicy precyzyjnie określa czas trwania Twojego warsztatu i dodaj czy można dołączyć do niego w trakcie.

Podczas konferencji możesz przeprowadzić tyle warsztatów, ile chcesz. Mogą się powtarzać. Możesz też przeprowadzić serie warsztatów.

Pamiętaj. Warto zacząć warsztat od krótkiego omówienia tematu, aby ludzie mogli się zorientować, czy to aby na pewno to, czego oczekiwali.

Życzymy owocnych spotkań.

 


EUDECPL
 

 

ORGANIZATOR

bullerbyn

PARTNERZY ORGANIZACYJNI:

przerwaprzerwaprzerwaprzerwaprzerwaprzerwa

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY WIZERUNKOWI:


familyLabprzerwaprzerwaprzerwa

PARTNERZY MEDIALNI:


przerwaprzerwaprzerwa
 

przerwaprzerwa

WYDAWNICTWA:


przerwaprzerwaprzerwa

SPONSORZY:


betterLandprzerwaprzerwa